Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Przemysł komputerowy napędzany jest prognozami i plotkami. Zanim patent stał się pilnie strzeżoną bronią, inżynierowie chipów z konkurencyjnych firm często dzielili się zdumiewającą ilością informacji w sposób nieformalny-nie tylko ze sobą, ale także z szerszą publicznością konsumencką.

Z biegiem lat, wraz z przyspieszeniem osi czasu nowych produktów, nowe funkcje i standardy nabrały rozpędu, a dźwięk i cytat stały się środkiem do zauważenia przez bazę użytkowników domagających się wszelkich ciekawostek na tysiącach forów poświęconych technologii i niekończącym się strumieniu magazynów branżowych.

Trzy lata przed założeniem Intela, Gordon E. Moore był autorem artykułu „Cramming More Components on Integrated Circuits”, który ukazał się w kwietniowym wydaniu magazynu Electronics Magazine w 1965 roku. W tym artykule Moore przewidział, że liczba tranzystorów przy minimalnym koszcie podzespołów podwoi się każdego roku przez co najmniej dziesięć lat w oparciu o poprzednie pięć lat projektowania układów scalonych Fairchild Semiconductor. Tak dokładna prognoza-I samospełniająca się przepowiednia-Moore i Intel stali się głównymi motorami w branży, a jego przepowiednia jest zapisana jako prawo Moore ’ a.

W branży znanej z predykcyjnych oświadczeń, takich jak faktyczna innowacja, moralność o niskiej przepustowości i elastyczne podejście do praw własności intelektualnej, wielu z nich czuło się zmuszonych do naśladowania Gordona Moore ’ a w przedstawianiu opinii publicznej swoich ocen i obserwacji… z różnym powodzeniem.

Każdego roku od prawie dekady powracamy do tej oryginalnej funkcji TechSpot, aby przyciągnąć uwagę czytelników nowymi cytatami i odświeżyć te, które albo są przestarzałe, albo stają się nieistotne. Oto posmak tych cytatów, które przechodzą od niesławnych do inspirujących i wprost przewidujących.

Leave a comment