Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mówi się również, że nowe rozporządzenie Komisji Europejskiej w sprawie redystrybucji kontyngentów na import stali do UE pozytywnie wpłynie na działalność Hbis Group Serbia.

Komisja Europejska przyjęła 16. marcowe rozporządzenie w sprawie redystrybucji kontyngentów na import stali do UE, które dotychczas były przeznaczone dla Rosji i Białorusi oraz w których Serbia zwiększyła kwoty na eksport poszczególnych gatunków stali.

UE podjęła decyzję po decyzji o zakazie importu stali z Rosji i Białorusi na rynek UE.

„W przypadku Serbii nowe kwoty na eksport stali na rynek UE odnoszą się tylko do programu ciepłych pasków i blach, a program produktów z białej blachy, pasków chłodzonych i blach nie jest uwzględniany w tych zmianach”, powiedział dyrektor generalny Tanjugu ds. sprzedaży i marketingu w Hbis Group Serbia Alexander Mladenovsky.

Mówi, że grupa Hbis Serbia sprzedała większość swoich produktów na rynek UE przed wprowadzeniem kwot, ale także ze względu na środki UE przyjęte w 2019 r. lat trzeba było zmniejszyć wielkość produkcji. „Ostatnia redystrybucja kwot rozpraszania ciepła w programie odbywa się co kwartał z 120 000 ton, co stanowi wzrost do 150 000 ton, co stanowi wzrost o około 30 procent, ale jest to dalekie od możliwości, jakie Smederevskaya Railway miała przed wprowadzeniem kwot” – powiedział Mołodenovsky.

Leave a comment